Najlepsze herbaty zielone aromatyzowane

Najlepsze herbaty z dodatkami

Zielona herbata pochodzi z Chin, choć prędko rozpowszechniła się w dużej części Azji – znajdując największe uznanie w Japonii. Znana jest ze swoich ogromnych zalet. Począwszy od zastosowań leczniczych (np: usuwa toksyny z organizmu) przez użytkowanie do codziennej konsumpcji, aż po walory smakowe. Najlepsze herbaty są wzbogacone różnymi dodatkami roślinno-korzennymi, które rozkochują coraz więcej konsumentów.

Gdzie można kupić aromatyzowane zielone herbaty?

W zasadzie zieloną herbatę aromatyzowaną można spotkać już w każdym niemal supermarkecie. Nie są to jednak najwyższej jakości herbaty. Jeśli postawimy na jakość, warto udać się do wyspecjalizowanych w herbatach sklepów stacjonarnych lub online. Często spotkać można stoiska w centrach handlowych, bądź mniejsze sklepiki z ogromnym wyborem pod szyldem herbaty świata. Wchodząc do środka, uderzyć nas może silny zapach różnego rodzaju mieszanek. Taki sklep ma potężny zestaw herbat i są to często jakościowo doskonałe herbaty. Takie miejsca specjalizują się w swoim fachu i sprowadzają produkty z całego świata. Można w nich kupić różnego rodzaju zielone herbaty od tradycyjnych – bez dodatków, jak i z dodatkami, czyli właśnie aromatyzowane.

Zielona herbata z imbirem

Taką herbatę można znaleźć w sklepach z herbatami świata, lecz prawdziwą zieloną herbatę z imbirem powinno zaparzać się szczególnie. Do tradycyjnej herbaty zielonej dodajemy starty korzeń imbiru – i gotowe! Herbata z imbirem bardzo dobrze rozgrzewa organizm. Jest świetna jako pomocniczy lek przy przeziębieniach. Do smaku, po lekki ostygnięciu zaleca się dodać łyżkę miodu. Napar taki działa również kojąco na górny układ oddechowy. Szczególnie jeśli borykamy się z zapaleniem zatok. Już sam zapach herbat z imbirem działa kojąco, a po wypiciu skutecznie udrażnia zatoki.Warto dodać, iż herbata z imbirem poza swoim genialnym zastosowaniem w czasie przeziębienia, również bardzo skutecznie wpływa na metabolizm. Częste picie takiego naparu wspomaga odchudzanie. Jeśli zielona herbata zostanie połączona z imbirem oraz dodamy szczyptę cynamonu – dobrze wpływa na układ krążenia.

Sklepy stacjonarne i internetowe

Nie zastanawiajmy się długo – internet pomoże wskazać nam najbliższy stacjonarny sklep z herbatami – warto się do niego wybrać. Jeśli cenimy wygodę, wybierzmy zakupy online. Sklepy z herbatami oferują również piękne zapakowanie zakupionego towaru. Można ofiarować komuś taki aromatyczny prezent!