japońska zielona herbata

Japońska zielona herbata

Japońska zielona herbata

Większość ludzi na świecie ma świadomość, że Japończycy są prawdziwymi specjalistami w kwestii takiej jak japońska zielona herbata. Każdy Japończyk spożywa ten napój o każdej porze dnia. Są specjalistami nie tylko od jej spożywania, ale przede wszystkim od sposobów znalezienia zróżnicowanego smaku. Jest wiele rodzajów zielonej herbaty. Pomimo tego, że każdy rodzaj zielonej herbaty powstaje z tej samej rośliny (camellia sinensis), to gołym okiem widać, że rodzajów zielonej herbaty jest mnóstwo. Herbaty zielone różnią się nazwami, wyglądem oraz smakiem. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach rosły i w jaki sposób były później przetwarzane. Japońska zielona herbata ma różne nazwy, które zdecydowanie nie wzięły się z przypadku. Ja dzisiaj proponuję, abyśmy zajęli się zieloną herbatą o nazwie Matcha.
 

Najlepsza herbata – Matcha

Matcha to najlepsza herbata z japońskich zielonych herbat. Jest używana podczas słynnej ceremonii parzenia herbaty. Jeśli chodzi o konsystencję to ma formę delikatnego, intensywnie zielonego proszku. Aby otrzymać herbatę matcha, trzeba najpierw stworzyć tencha, a później rozdrobnić liście w pył w żarnach. Trzeba zmielić herbatę bardzo starannie. Nie jest pita często, jedynie podczas ceremonii parzenia herbaty, ponieważ jej konsystencja (drobniutki pył) uniemożliwia jej zwykłe zaparzanie.

Gdzie kupić zieloną herbatę?

W każdym większym mieście są sklepy z naturalnymi produktami i tam taka zielona herbata powinna być. Herbaty zielone w supermarketach raczej ciężko będzie znaleźć. Za to w galeriach, które są co rusz otwierane w dużych miastach, są zwykle sklepy herbaciane i tam można zapytać o rodzaj herbaty, która nas interesuje – ekspedientka zawsze może zamówić dla nas rodzaj herbaty, który chcemy. Sklep z herbatami online to też świetny pomysł na znalezienie tego, czego szukamy.