Herbata Lung Ching

Herbata Lung Ching

Herbata Lung Ching zwana jest również, jako Smocza Studnia. Współcześnie ceniona jest na całym świecie i uznawana za najlepszą herbatę zieloną. To naprawdę dobra herbata a jej cechą charakterystyczną jest smak, aromat oraz właściwości zdrowotne.

Skąd wzięła się Smocza Studnia?

Herbaty zielone Lung Ching znane są już od około 1700 lat. Swoją popularność zawdzięcza cesarzowi Qianlong. Legenda mówi, że został on poczęstowany herbatą i tak bardzo mu posmakowała, że uczynił z niej herbatę cesarską.
Obecnie uprawiana jest ona nieopodal miasta Hangzhou, które znajduje się w prowincji Zhejiang. Miejsce to jest idealne do uprawy herbaty. Panuje specyficzny mikroklimat, ponieważ jezioro Xi Hu otoczone jest górami. Tym samym jest mgliście i wilgotno, co sprawia, że warunki są znakomite, aby można tutaj było uprawiać herbatę.

Jakie właściwości ma Lung Ching?

Herbata Lung Ching jest nie tylko pyszna, ale również ma doskonałe właściwości zdrowotne. Każdy ceniony sklep z herbatami online ma ją w swojej ofercie. Nabyć można zarówno jedną herbatę, jak i zestaw herbat w pudełku. Warto, ponieważ:

– Znakomicie poprawia pamięć i ułatwia koncentrację
– Sprawia, że obniża się ryzyko zawału serca
– Uniknąć możemy miażdżycy tętnic
– Obniża ciśnienie krwi
– Doskonale sprawdza się w profilaktyce nowotworowej 
– Wzmacnia zęby
– Zapobiega powstawaniu próchnicy
– Poprawia samopoczucie 

Herbaty świata

Obecnie herbaty świata, ich różnorodność, właściwości, aromat i smak są w dużej mierze cenione i bardzo często wybierane. Sposób ich parzenia jest niezwykle prosty. Wystarczy jedną łyżeczkę herbaty zalać wodą o temperaturze około 80 stopni Celsjusza. Pozostawiamy herbatę pod przykryciem na około trzy minuty. Po tym czasie jest już gotowa do picia. Z całą pewnością zachwyci nas swoim smakiem, aromatem, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na zdrowie.