Herbaty świata w lodach

Herbaty świata w lodach

Zielona herbata to od lat najlepszy przyjaciel osób na dietach odchudzających i przeprowadzających detoksykację organizmu. Najważniejsze jest jednak, by dobra herbata była stworzona z najwyższej jakości suszu, wtedy także jej właściwości będą prawdziwe. Warto wówczas dokonać zakupu w sklepie z herbatami i poprosić o herbatę premium. Bazując na herbatach najwyższej jakości mamy pewność, że wysoką jakością odznaczają się także jej zdrowotne właściwości. Herbaty świata kryją w sobie mnóstwo walorów, nie tylko smakowych. Odpowiednio skomponowany zestaw herbat cieszy podniebienie każdego zwolennika herbaty, nie tylko konesera.

Lody z zielonej herbaty – gdzie kupić?

Lody o smaku zielonej herbaty są coraz częstszym produktem w marketowych zamrażarkach. Są dostępne np. okresowych akcjach promocyjnych typu tydzień azjatycki, a  na stałe w ofercie większych marketów. Nie mamy jednak pewności czy użyto do ich wyprodukowania najlepszej herbaty, a w ich składzie znajdziemy herbaty ekologiczne, nawet jeśli producent podaje taką informację na etykiecie. Dlatego warto spróbować zrobić domowe lody o smaku zielonej herbaty.

Domowe lody o smaku zielonej herbaty

Herbata zielona to smaczny i zdrowy składnik lodów. Warto jednak przyjrzeć się jakości naszej herbaty, wiedząc na jak wielką skalę produkowane są herbaty zielone w postaci ekspresówek. Postawmy na herbatę liściastą i zastosujmy najbardziej klasyczny przepis na lody:

Lody z nutą zielonej herbaty w wersji klasycznej

  • 200 ml śmietany 
  • 80 g cukru trzcinowego 
  • 5-7 g zielonej herbaty matcha 
  • 3 jajka
  • 3 łyżki wrzątku
  • W 3 łyżkach wrzątku i 5 g cukru parzymy herbatę. Jajka ubijamy z 40 g cukru i śmietanę z resztą cukru (35 g). Do jajek dodajemy ostudzony wywar z herbaty i mieszamy. Następnie mieszamy powstałą masę ze śmietaną, najlepiej mikserem. Przelewamy do pudełka z zamknięciem i mrozimy ok 4 h, mieszając mrożącą się masę co godzinę.

    Przygotowując lody warto także nieco poeksperymentować. Jeśli opanujemy już sztukę przygotowywania tego zimnego deseru, można pokusić się o inne herbaty świata . Wybór zależy wyłącznie od naszej inwencji i upodobań smakowych. Lody z herbatą owocową lub dodatkiem mięty będą ciekawą alternatywą.