Zestaw herbat zielonych dla każdego

Herbata zielona wysokiej jakości

Popularność zielonej herbaty nie maleje od wieków. Znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości jak i walorów smakowych. Oryginalnie zielona herbata wywodzi się Chin i z tego kraju oraz z Japonii pochodzą jej najszlachetniejsze i najbardziej wartościowe odmiany. Niejednokrotnie zadaje się pytanie – jaka jest dobra herbata zielona? Decydując się na zakup lepiej zrezygnować z niskiej jakości herbaty w saszetkach, które produkuje się masową metodą tzw. CTC. Korzystniej jest wybrać najlepsze herbaty zielone lub nawet cały zestaw herbat.

Pojedynczo czy cały zestaw herbat?

Sencha jest jednym z najczęściej spotykanych rodzajów zielonej herbaty. Bowiem charakterystyczny wygląd listków, przypominających źdźbła trawy nie pozwoli pomylić jej z innym gatunkiem. Gyokuro charakteryzuje się słodszym, łagodniejszym smakiem niż sencha. Tencha jest podobna do Gyokuro odróżnia ją proces jakiemu poddawana jest po zebraniu. Nie walcuje się jej, przez co liście są połamane i pokruszone. Matcha ma intensywnie zieloną, sproszkowaną postać. Każdą z tych herbat można kupić osobno lub jako zestaw herbat.

Parzenie zielonej herbaty

Najistotniejszym czynnikiem podczas parzenia zielonej herbaty jest temperatura wody. Jej wysokość bowiem dobieramy adekwatnie do gatunku herbaty z jakim mamy do czynienia. Temperatura wody waha się pomiędzy 60 a 85 stopni Celsjusza. Dodatkowo do suszu herbacianego można dorzucić dodatki w postaci płatków jaśminu, róży, hibiskusa lub kwiatu lawendy. Urozmaicenie to sprawi, że napar zyska nowego lekko orientalnego charakteru. Każdy dobry sklep z herbatami posiada w swojej ofercie zarówno herbaty klasyczne bez dodatków, jak i te z dodatkami. Oryginalne zapakowanie herbaty zaraz po jej zebraniu znacząco wpływa na aromat naparu. Warto też wiedzieć, że nie tylko herbata, czy zestawy herbat są w ofercie sklepów. Można tam zaopatrzyć się także w akcesoria do jej zaparzania. Czajniczek z zaparzaczem, czarka na herbatę, bambusowy pędzelek do matchy, łopatka do jej nabierania, to niektóre z nich. Następnie pozostaje cieszyć się aromatycznym naparem i czerpać korzyści z jego właściwości.